DIATÁBOR

Naše edukační soustředění (diatábor) je výjimečné tím, že pobytu se účastní nejen diabetik, ale i jeho rodiče, případně zdravý sourozenec, což integruje celou rodinu v péči o nemocné dítě. Běžnou součástí je selfmonitoring a aktuální úprava inzulínového režimu.

V roce 2019 naše sdružení organizovalo již 30. výukový pobyt v délce 1 týdne pro děti nemocné diabetem 1. typu a jejich rodiče. Diatábory se do roku 2011 uskutečňovaly v rekreačním zařízení Machův Mlýn, Milíčov, okr. Plzeň – sever. V letech 2012—2014 byly diatábory realizovány v rekreačním zařízení Svatá Kateřina v katastru obce Chotěvice v Podkrkonoší. V roce 2015 a 2016 byl diatábor uskutečněn v rekreačním středisku Star Line v Lužických horách, okr. Česká Lípa a v roce 2017 jsme se vrátili na jeden rok do RZ Machův Mlýn. V roce 2018 jsme poprvé tábor pořádali v RS Záseka na Vysočině, kde se nám velice líbilo a doufáme, že zde již zůstaneme.

Původně byl náš pobyt připravován pouze pro diabetiky z regionů Kladno a Rakovník, ale v posledních letech si náš pobyt oblíbily rodiny z celé republiky.

Den je rozdělen na dopolední – edukační část, kterou zajišťuje svými přednáškami, konzultacemi a besedami přítomný lékař, zároveň jsou pozváni zástupci firem, které se specializují na výrobu a distribuci dia-pomůcek a léků.

Odpolední a večerní program je s pomocí rodičů dětí připravován tak, aby co nejvíce diabetickým dětem přiblížil běžný letní tábor, na který se nedostanou. Nechybějí nejrůznější soutěže, sportovní turnaje, táborová olympiáda, turistické vycházky, stezka odvahy a táborák.

PLAKÁT DIATÁBOR 2023

PŘIHLÁŠKA NA DIATÁBOR